logo30

Jak začít investovat

Není pravda, že člověk musí mít desítky, ne-li stovky tisíc či miliony, aby mohl investovat. Naopak, odpovědné investování nestojí na výši konkrétní investice, ale především na pravidelnosti, odpovědnosti, promyšlenosti.

Jaký jste typ investora?

Než se ale pustíte do investování, je třeba si zodpovědět základní otázky každého investora.

Jak velké riziko jsem schopen podstoupit?
Vždy je třeba být připraven na to, že kolísání na kapitálových trzích je normální a není důvodem k panice.

Za jak dlouho budu peníze potřebovat?
Stanovte si investiční horizont, který budete schopni dodržet.

Jaký očekávám výnos?
Každý z nás má jiná očekávání. Někdo chce jen ochránit svoje úspory před inflací, jiný se zas chce zabezpečit na stáří. V každém případě je nutné mít reálná očekávání a to i v souvislosti s již zmiňovaným investičním horizontem a rizikem.

Máte ve výše zmíněných otázkách jasno?

Teď už si jen stačí založit smlouvu a začít investovat. Co Vás čeká?

Vyplníte investiční dotazník
Abychom mohli správně určit, jaký typ investora jste, musíme se Vás nejprve zeptat na pár otázek ohledně Vašich znalostí a zkušeností v oblasti investování. Zeptáme se vás také na Vaši finanční situaci a postoj k Vašemu riziku. Na základě odpovědí z investičního dotazníku pak stanovíme odpovídající investiční profil.

Vyberte si produkt, který Vám nejlépe vyhovuje
Active Invest - ideální smlouva pro klienty, kteří chtějí investovat, ale nevyznají se v jednotlivých fondech a chtějí nechat výběr fondů a řízení investičního portfolia na nás.
Horizont Invest - investiční program určený zejména pro dlouhodobé pravidelné investování s daným časovým horizontem (zabezpečení na důchod, rezerva pro děti, splacení hypotéky apod.).
Classic Invest - ideální produkt pro klienty, kteří si sami chtějí vybírat jednotlivé podílové fondy a řídit si své investiční portfolio. Přehled dostupných fondů naleznete na Přehledu fondů .

Doplníte údaje o sobě 
Nakonec doplníte pár potřebných údajů o sobě a my vám připravíme finální návrh smlouvy. 

Potřebujete pomoc se sjednáním smlouvy?

Rádi byste se nás ještě na něco zeptali? Nevíte si rady s vyplněním smlouvy? Zanechte nám kontakt.
Zavoláme vám, připravíme spolu návrh smlouvy, který pak jednoduše podepíšete online. Pokud jste z Prahy a preferujete osobní kontakt, domluvíme si schůzku, kde smlouvu podepíšeme.

Preferovaný způsob uzavření smlouvy: